CB manuális telefonközpont elvi vázlata

Leltári szám: T99 1/8/3
Helye: 1. terem

A hívás kezdeményezésekor az előfizető (E1) felemeli kézibeszélőjét, az előfizető vonalához tartozó jelfogó (Fj1) meghúz, amit a lámpa (Fl1) jelez. A kezelő látva az égő lámpát a kérdődugóval (Kd) belép, és a lámpa (Fl1) elalszik. A kezelő a figyelőkulcsot J állásba téve beszél a hívóval. Kívánsága szerint az összekötődugót (Öd) a hívott (E2) hüvelyébe dugaszolja, majd csengeti. A hívott jelentkezése után a kezelő a figyelőkulcsot alapállásba teszi, amellyel a két előfizetőt összekapcsolja. A beszélgetés végén a visszahelyezett kézibeszélő megszakítja az Fj1 és Fj2 áramkörét, a jelfogók elengednek, és zárják a beszédvég-jelző lámpák (Bvl1, Bvl2) áramkörét. Az égő lámpák figyelmeztetik a kezelőt, aki bontja az összeköttetést.