LB rendszerű távbeszélőközpont elvi vázlata

Leltári szám: T99 1/5/3
Helye: 1. terem

Az előfizető (E1) az <<870>>LB telefonkészülék<> induktorát megforgatva kezdeményez hívást. Az <<871>>LB központban<> az előfizető vonalához tartozó hívásjelző jelfogó (Hjl) meghúz, amit az ún. <<862>>esőlemez<> lebillenése jelez. Ezt észlelve a kezelő a kérdődugót a hívóhüvelybe dugaszolja, majd a figyelőkulcsot a baloldali állásba téve a saját készülékével rákapcsolódik a hívó vonalára. A hívó bemondja a kezelőnek a hívott fél számát, aki a kérdődugóhoz tartozó összekötődugót a hívott állomás kapcsolóhüvelyébe dugaszolja, és a figyelőkulcsot csengető állásba téve felcsengeti a hívott állomást (E2). A hívott jelentkezése után a kezelő nyugalmi állásba teszi a kulcsot, amellyel a két előfizetőt összekapcsolta. A beszélgetés végén a hívó előfizetőnek meg kell forgatnia az induktorát, aminek hatására a lejelentő jelfogó (Lj) meghúz, az esőlemez - jelezve a beszélgetés végét - lebillen. Ezt látva a kezelő bontja az összeköttetést.