A 7A1 automata központ kapcsolási vázlata

Leltári szám: T99 1/11/2
Készítés éve: 1928
Helye: 1. terem

Amikor az előfizető felemeli kézibeszélőjét, vonala rákapcsolódik a központban lévő egyenáramú áramellátásra, és elindulnak az első híváskereső (I. Hk) gépek. Amikor egyikük az ív kontaktusain megtalálja a hívó vonalát, ott megáll, és a többi forgógépet is leállítja. Forgásnak indítja azonban a második híváskeresőt (II. Hk), amely megkeresi az előfizető vonalán álló első híváskeresőt. Ezután a regiszterkereső (Rk) indul forgásnak, amely a vonalat az összekötő-áramkörön át egy szabad regiszterre (R) kapcsolja. A regiszter az előfizetőnél tárcsahanggal jelzi, hogy lehet tárcsázni a hívandó számot. A számtárcsa az áramkör ismételt megszakításával a letárcsázott számjegyeknek megfelelő számú impulzussorozatot állít elő. Ezeket az impulzusokat a regiszter bevételezi, rögzíti, majd ezek alapján vezérli a csoport- (Csv) és vonalválasztókat (Vv), amelyek az impulzussorozatoknak megfelelően fokozatokban választják ki a hívott vonalat.