Ezüst a parlamenti levélszekrénynek

Nagy örömmel tájékoztatjuk érdeklődő közönségünket, hogy a Postatörténet II. forgalmi bélyegsorozat parlamenti levélszekrényt ábrázoló címletével második helyet nyert a Nexofil nemzetközi bélyegszépségversenyen. A Magyar Posta 2017-ben postatörténeti bélyegsorozat kibocsátásával kezdte meg forgalmi bélyegeinek megújítását. A bélyegeken a Postamúzeum műtárgyai szerepelnek, és az idén már a harmadik sorozat is megjelent. A 2018-ban megjelent, második sorozat egy darabja, amelyen gyűjteményünk egyik ritkasága, a parlamenti levélszekrény látható, nagy örömünkre a Nexofil – A Világ Legszebb Bélyege nemzetközi bélyegverseny egyik kategóriájában a második díjat nyerte. A bélyeg Baticz Barnabás bélyegtervező grafikusművész tervei szerint, munkatársunk, Hajdú József fotóművész képei alapján a Pátria Nyomda Zrt-ben készült.  A híres levélszekrény élőben megtekinthető állandó kiállításunkban.

A versenyről további tájékoztatás a https://www.posta.hu/filateliai/hirek/nexofil-2019 oldalon olvasható.

2019. 11. 08. 08:00