110 éve nyílt meg a magyaróvári M. kir. posta- és távírdahivatal

1909. október 4-én nyílt meg a posta Magyaróváron a Hőnel Béla által tervezett és építtetett kétemeletes házban. Hőnel Béla a századforduló és az azt követő évtizedek sokat foglalkoztatott építőmestere volt, aki a mai Mosonmagyaróváron és környékén sok épületet tervezett és épített. A város prominens személyiségeként tagja volt a képviselőtestületnek, a törvényhatóságnak, több jótékonysági és kultúregyesületnek, az ipartestület elnöke volt, sokat tett a városért, annak közösségéért, polgáraiért. A mai Városkapu téren álló épület Magyaróvár egyik legszebb háza, nem véletlenül hívták sokáig Postapalotának, sőt egy darabig a teret, ahol áll, azt is Posta térnek nevezte a városi közbeszéd. Az épületet többször bővítették, de megőrizte jellegzetességeit, és ma is őrzi funkcióját, ma a város 3. számú postahivatalaként működik. Október 4-én, a megnyitás 110. évfordulóján Beregszászi Balázs Hőnel Béla tisztelői és Urbán Gyöngyi a Postamúzeum nevében nevében helyezett el koszorút az épület oldalán.

2019. 10. 11. 08:00