Párbeszéd nyolcadszor

2017. május 10-én nyolcadik alkalommal gyűltek össze muzeológusok és magángyűjtők.

Ezúttal a papír volt a beszélgetés témája. A papíralapú műtárgyak, a tárgyak történetét felfedő dokumentumok jelentőségéről, szerepéről, gyűjtésük-kutatásuk-feldolgozásuk nehézségeiről és szépségeiről meghívott előadóink, a Magyar Papír- és Vízjeltörténeti Társaság szakemberei, Pelbárt Jenő és Bedő József beszéltek. A Postamúzeum papírrestaurátor munkatársa, Kozmáné Grünwald Éva az őrzésükre, tárolásukra, tisztításukra, restaurálásukra vonatkozóan nyújtott gyakorlati útmutatást.

A résztvevők az új időszaki kíállításunkat kurátori tárlatvezetéssel tekinthették meg.

További képeket Facebook oldalunkon találhatnak: https://www.facebook.com/postamuzeum/

2017. 05. 12. 08:00