Restaurátorok a Postamúzeumban

A restaurátorok a látogatás keretében előadásokat hallgattak a Postamúzeumnak egy éve otthont adó Benczúr Ház történetéről, a Postamúzeum gyűjteményeiről, könyvtáráról. Ezek után megtekintették a múzeum állandó kiállítását, különös figyelemmel a kiállított tárgyak állományvédelmére. Később a muzeológusok vezetésével betekinthettek a gyűjteményi raktárakba, így a könyvtár, az okmánytár, az adattár, a fotótár, a térképtár és a textilgyűjtemény raktáraiba. A gyűjteményekben az érdeklődő szakemberek számára előkerültek a legértékesebb, legbecsesebb kincsek éppen úgy, mint a restaurálásra váró műtárgyak.  Ez a délután egy jó hangulatú, kötetlen találkozó volt, melynek reméljük, lesz folytatása a későbbiekben.

2013. 10. 29. 00:00