Folytatjuk a Párbeszédet

2016. március 21-i gyűjtői találkozónkon a műtárgyfényképezéshez adtunk gyakorlati tanácsokat.

Hajdú József, a Postamúzeum muzeológusa Tárgyaink fényképezése egyszerűen, otthoni környezetben című előadásával a digitális kép létrehozásának módjaival, a képállományok típusaival és azok tulajdonságaival, felhasználásuk lehetőségeivel ismerkedtette meg a jelenlévőket. Konkrét képeken keresztül adott a napi gyakorlatban használható tudást és tapasztalatot felszerelésről, háttérről, megvilágításról, részletfotózásról.

Bártfai Csaba magángyűjtő A fotográfia és a műtárgy kapcsolata címmel felkért hozzászólóként a fotótörténet, a fényképek és a gyűjtemények, múzeumok számos kapcsolódási pontjára (gyarapítás, archíválás, restaurálás, média, biztonságvédelem) hívta fel a figyelmet.

2016. 03. 25. 08:00