90 éves a magyar rádiózás

1925. december 1-jén indult meg hazánkban a rendszeres rádió műsorszórás. A 90 évvel ez előtti eseményre, a szakemberek teljesítményére szakmai konferenciával emlékeztünk. Az előadások a rádiózás elvi összefoglalásáról, technikatörténeti előzményeiről egy kicsit a jövőjéről, a rádiózásnak a társadalmi életben betöltött szerepéről, az állam szerepvállalásáról szóltak.

Prof. Dr. Rajnai Zoltán, az Óbudai Egyetem dékánja: Rádiózás-hírközlés-infokommunikáció a XXI. század honvédelmében

Dömsödi János, az Antenna Hungária Zrt. műszaki igazgatója: A magyar műsorszórás jelene

Balás Dénes szakíró: A rádiózás technikai előzményei

Sávoly Tamás, az MTVA levéltárosa: A szó elszáll, az írás megmarad - A magyar rádiózás írott dokumentumai a 90 éves Magyar Rádióban

Délután 15 órakor részt vettünk dr. Magyari Endre postamérnök, a magyar rádiózás egyik megteremtője emléktáblájának leleplezési ünnepségén. A IX. kerület, Tűzoltó utca 15. sz. ház, dr. Magyari Endre utolsó lakóháza falán elhelyezett gránittáblát dr. Bácskai János polgármester és dr. Horváth László Ferenc, a Puskás Tivadar Távközlési Technikum nyugállományú igazgatója megemlékezése mellett leplezték le.

2015. 12. 02. 08:00