Borzalmak tiport országútján - Új időszaki kiállítás a Benczúr utcában

2015. október 9-én, a Postai Világnapon Szarka Zsolt, a Magyar Posta Zrt. vezérigazgatója megnyitotta az első világháború tábori postáját bemutató új időszaki kiállításunkat.

Szilágyi Mária, a Postás Múzeumi és Művelődési Alapítvány ügyvezető igazgatójának köszöntője után a mintegy 70 vendég Faragó Laura művésznő előadásában meghallgatta Ady Endre Ember az embertelenségben című versét, melynek egyik sorát kiállításunk címéül választottuk. Szarka Zsolt vezérigazgató megnyitóbeszédét követően a művésznő korabeli katonadalokkal és a háború értelmetlenségét ábrázoló prózával hatott érzelmeinkre.

A kiállítás céljáról, létrejöttének nehézségeiről és szépségeiről Kisfaludi Júlia igazgató mondta el gondolatait, megköszönve Bartók Ibolya és Urbán Gyöngyi munkáját, és külön köszönetét fejezte ki a tárlatot kölcsönzéssel gazdagító Feledy József és Forster Károly leszármazottainak, az Ercsényi családnak, valamint a Hadtörténeti Intézet és Múzeumnak.

2015. 10. 12. 08:00