A Párbeszéd folytatódott

Április 23-án a muzeológusok és gyűjtők találkozása baráti hangulatú, aktív párbeszédet eredményezett. Köszönhető volt ez Kiss Imrének, a Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari múzeum igazgatójának Tíz év tapasztalatai, valamint Tóth Györgynek Jó a jobbnak ellensége? Magángyűjtemény és múzeum egy mérnök gyűjtő szemszögéből című előadásának. Mindketten személyes példájukon keresztül számoltak be muzeológusi és gyűjtői filozófiájukról és gyakorlatukról, gyűjtők és múzeumok közötti kapcsolatépítésükről, sikereikről és tapasztalataikról. Ez alkalommal már konkrét célokat – pl. gyűjtői adatbázis építése – is megfogalmaztak a jelenlévők, melyért ők maguk tudnak a legtöbbet tenni, s ez egyértelmű eredménye a Párbeszédnek.

2015. 05. 06. 08:00